T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali

Her yıl artan ilgi ve ziyaretçi sayısıyla, Antalya ve Türkiye’nin önemli kültür-sanat etkinlikleri arasında yerini alan Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali (SANDLAND), “Dünya Harikaları ve Mitolojik Kahramanlar” temasıyla, 1 Nisan - 31 Aralık 2017 tarihleri arasında ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor. 
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, Antalya Tanıtım Vakfı ve Antalya Gazeteciler Cemiyetinin de aralarında bulunduğu pek çok kurum ve kuruluş tarafından desteklenen ve Global Design Art Works tarafından düzenlenen festivalde, yerli sanatçıların yanı sıra, dünyanın birçok ülkesinden gelen profesyonel kum heykel sanatçılarının performansları neticesinde, sadece su ve kum kullanılarak oluşturulan eserler sergileniyor.
Antalya’nın dünyaca ünlü Lara Sahil Bandında bulunan 10 bin metrekarelik alanda, dünya harikaları ve hayal sınırlarını zorlayan mitolojik kahramanların devasa boyutlardaki kum heykellerine ev sahipliği yapacak olan festival kapsamında, bu yıl, ayrıca,15 Temmuz darbe girişimini anlatan özel bir köşe oluşturulması ve 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Günü anısına bir kum heykel yapılarak sergilenmesi de planlanıyor.   
Sergilenecek kum heykellerin yanı sıra, çocuklara özel atölye, heykellerin yapım aşamalarının anlatıldığı sinevizyon gösterimi, atv safari, paramotor paraşüt vb. etkinliklerin de yer alacağı festival, yaz dönemi boyunca, 10:00-23:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. 

  • Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali
  • Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali
  • Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali
  • Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali
  • Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali