Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

"Carmen Operası" sezonun son iki temsili ile sahnede

Antalya Devlet Opera ve Balesi geçtiğimiz sezon prömiyerini gerçekleştirdiği ve sanatseverlerin beğenisini kazanan Bizet’in  ünlü “Carmen” operasını 21 Şubat Salı ve 23 Şubat Perşembe saat: 20.00’de sezonun son iki temsilini sahneleyecek.

Libretto Ludovic HALEVY-Henri MEILHAC tarafından yazılan ve Evin ATİK tarafından sahneye konulan eser, Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkını ve bu aşkın cinayetle biten sonunu anlatıyor. 

Orkestra yönetmeni Alexandru SAMOILA, koro yönetmeni Mahir SEYREK, dekor Çağda ÇİTKAYA, kostüm Alev TOL, ışık Müfit ÖZBEK, koreografi Mehmet SİPAHİ ve çocuk korosu yönetmeni Esra SERBEST.

Eserde “Carmen” rolünü Medine TUGANOVA, “Don Jose” rolünü Koray DAMCIOĞLU, “Escamillo” rolünü 21 Şubat’ta Arda AKTAR, 23 Şubat’ta Serhat KONUKMAN, “Micaela” rolünü 21 Şubat’ta Zişan DAMCIOĞLU, 23 Şubat’ta Sevinç BİLGİN, “Zuniga” rolünü Taner ÖLÇEN, “Morales” rolünü 21 Şubat’ta Bora BARAN, 23 Şubat’ta Onur ALPASLAN, “Frasquita” rolünü Serap DEMİRHAN IŞIK, “Mercedes” rolünü Gizem ŞENER, “Lillas Pastia” rolünü Selahattin DENİZSÜMÜREN, “Le Dancairo” rolünü Yalçın ÜNSAL, “Le Remendado” rolünü ise Engin YAMAN canlandıracak.

10, 15 ve 30 TL  olan biletler Haşim İşcan Kültür Merkezi ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

  • Carmen-1.JPG
  • Carmen-2.JPG
  • Carmen-3.JPG
  • Carmen-4.JPG